Obalový sortiment

Život bez obalů si většina lidí představit neumí. Obalový materiál je všude kolem nás. Pár jedinců sice zkouší žít bez plastových obalů, což je jistě chvályhodné, nicméně to chce notnou dávku snažení.

Pokud si tedy nepěstujete většinu rostlinných potravin na zahrádce, nechováte dostatek zvířat pro vlastní obživu a nevyrábíte si mýdla a čisticí prostředky z jedlé sody, octa a podobných přísad, plastovým obalům se ve svém životě nevyhnete. Je v nich totiž zabaleno téměř vše: velké množství potravin (těstoviny, nápoje, některé pečivo…) a také veškeré čisticí prostředky, které – stejně jako potraviny – spotřebováváme denně.

Jde tedy především o to, snížit spotřebu obalového materiálu na minimum a co nejvíce tak ušetřit životní prostředí. Šetříte tím ovšem i svoje peníze, které se z peněženky kutálejí velmi rychle například kvůli nákupům malých balení tekutých mýdel nebo prostředků na mytí nádobí a dalších čističů. Není od věci koupit větší ekonomická balení, která vydrží delší dobu a vyjdou levněji. Přelít si je můžete do menších plastových lahví s dávkovači či rozprašovači, které po jejich vyprázdnění nevyhazujete, ale znovu doplníte. Tyto dávkovače o menším objemu zároveň šetří místo na kuchyňské lince, umývadle či u pračky.

Kromě láhví a kanystrů na prací a čisticí prostředky nabízíme potravinovou fólii, která je určena speciálně pro styk s potravinami.

Zobrazen jediný výsledek